özgül grup

İhracat

Moritanya'nın başkenti Nuakşot'ta
"Türkiye-Moritanya Ticaret Evi" törenle hizmete girdi.


Gururla duyurmak istiyoruz ki Moritanya'nın başkenti Nuakşot'ta, Türkiye-Moritanya Ticaret Evi'nde yer alan ilk üç türk şirketten birisiyiz. Bu önemli açılış töreninde siz değerli girişimcilerimizin ve Moritanya halkının yoğun ilgisi bizleri memnun etmiştir.

Türk girişimcilerce açılan ticari müessesenin açılışında konuşan Türkiye'nin Nuakşot Büyükelçisi Akif Menevşe, Türkiye ve Moritanya arasında ticari bir köprü vazifesi görecek olan söz konusu işletmenin daha farklı alanlarda da yeni işbirlikleri ve girişimlere emsal teşkil etmesini diledi.

Menevşe, Moritanya'ya yatırım yapmak isteyen Türk vatandaşlarına büyükelçilik olarak her türlü desteği ve kolaylığı sağlayacaklarını belirtti.

Türkiye-Moritanya Ticaret Evi Genel Müdürü Ubeyd Koç da yaptığı açıklamada, söz konusu işletmenin açılışına kadar geçen süreçte Türkiye'nin Nuakşot Büyükelçiliğinin yakın ilgisine ve refakatine şahit olduklarını dile getirerek Moritanya'da Türk ürünlerine giderek artan ilgi ve talebe karşılık olarak söz konusu işletmeyi açtıklarını ifade etti.

Türkiye'den ürünlerin sergilendiği "Türkiye-Moritanya Ticaret Evi"ne Moritanya vatandaşları yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye-Moritanya Ticaret Evi